Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności   
Jak wyłączyć cookies?   
AKCEPTUJĘ

WIKTOR JASIŃSKI

Ambasador marki Bustrans

Wiktor Jasiński to zawodnik gorzowskiego klubu żużlowego Stal Gorzów.

Swoją przygodę z motocyklami rozpoczął w 2006 roku. To właśnie wtedy dostał swój pierwszy motocykl. Trzy lata później wystartował pierwszy raz w zawodach, a już w 2010 roku zdobył swój pierwszy tytuł Wicemistrza Pucharu Polski w klasie mx65.

W 2013 roku zdobył tytuł Mistrza Pucharu Polski, a w 2014 obronił ten tytuł i dodatkowo zdobył tytuł Wicemistrza Polski oraz Mistrza Strefy Zachodniej. Wtedy także dostał się pierwszy raz do kadry narodowej Juniorów w motocrossie.

W 2016 roku Wiktor doznał bardzo poważnej kontuzji, która skończyła się operacją stawu barkowego. Niestety, był to dla niego koniec sezonu. W 2017 roku wrócił z podwojoną siłą i zdobył tytuł Wicemistrza Pucharu Polski.

W 2018 roku Wiktor ponownie stanął na drugim stopniu podium w Pucharze Polski, natomiast w 2019 zdobył tytuł Wicemistrza Polski w klasie MX2 Junior. 2019 rok to debiut Wiktora w zawodach żużlowych. To właśnie w tym czasie zmienił dyscyplinę sportu z motorcrossu na żużel.

2020 rok to starty Wiktora w PGE Ekstralidze, a także Srebrny medal DMP z drużyną Stali Gorzów oraz brązowy medal razem z Kamilem Nowackim w Mistrzostwach Par Juniorów. 2021 rok zaczął się dla Wiktora bardzo dobrze, ponieważ dostał się do kadry Polski Juniorów w żużlu. A jak sam Wiktor mówi „co będzie dalej, czas pokaże”.

W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze szosowym, pływać i jeździć na motocyklu, co bardzo go relaksuje. Ciekawostką jest, że Wiktor przez 6 lat był pływakiem i uczęszczał do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Był bardzo dobry w stylu motylkowym, jednak zrezygnował z pływania na rzecz motocrossu.

AMBASADOR MARKI BUSTRANS I BUSRENT

Wiktor swoją współpracę z Bustrans rozpoczął już około 3 lata temu. Jednak to od początku 2021 roku przygotowywana była kampania „Wspieramy w drodze na szczyt” oraz spot promujący, w którym zagrał samego siebie.

Celem kampanii #wspieramywdrodzenaszczyt jest wspieranie młodych, utalentowanych sportowców w ich drodze na szczyt oraz promowanie ich osiągnięć i działań wśród lokalnej społeczności. Droga do realizacji marzeń wymaga poświęceń oraz determinacji i cierpliwości. Jako Bustrans i Busrent bardzo wierzymy w takie wartości, dlatego tym bardziej chcemy wspierać młodych sportowców, którzy próbują rozwijać swoje skrzydła i sięgać po to, o czym marzą najbardziej.

KILKA PYTAŃ

do Wiktora Jasińskiego

Ze wszystkich osiągnięć jestem tak samo dumny, z tych mniejszych oraz z tych większych. Każde z tych osiągnięć kosztowało mnie wiele pracy oraz wyrzeczeń, z każdego sukcesu jestem dumny.

Sport w mojej rodzinie był, odkąd się urodziłem. Dziadek był mechanikiem, wujek i tata ścigali się na gokartach. Kiedy się urodziłem, tata zaczął ścigać się w motocrossie i od tych chwil byłem już zarażony motorsportem.

Inspiracją jest Bartek Zmarzlik. Dąży do celu z chłodną głową, krok po kroku - to cechy mistrza. Fajnie się patrzy jak bawi się jazdą, to coś wyjątkowego.

Pewnie jak każdego sportowca, zostać najlepszym w swojej dyscyplinie. Wywalczyć tytuł Mistrza Świata.

Na pewno przy motocyklach, ale czy jako zawodnik, czy ktoś inny to czas pokaże.

Najprzyjemniejsza jest jazda na rowerze. Bardzo lubię pedałować rowerem, słyszeć muzykę w słuchawkach i podziwiać widoki.

Najbardziej lubię rywalizację i walkę łokieć w łokieć.

Celem jest medal z Drużyną w DMP.

W trakcie zawodów lubię jeść żelki, czuje się wtedy wyładowany i mogę przenieść stres na żucie żelków.

Chęć zwycięstwa oraz dobrą zabawę.

Jedzenie żelków pomaga mi się wyluzować.

Najlepiej zdrowia, bo bez zdrowia nie ma wyników oraz zabawy z jazdy oraz przysłowiowego połamania szprych.

Zatem “połamania szprych” od całej załogi Bustrans i Busrent! :)

Rozmawiała: Joanna Pocztowa

ZAPRASZAMY DO NASZYCH POZOSTAŁYCH SERWISÓW